Schůzka s obchodně technickým zástupce ZOFI
Po prvotní kalkulaci realizace zateplení fasády vašeho domu, které provedou naše rozpočtářky, přichází na řadu schůzka s naším obchodně technickým zástupcem. Jak taková schůzka probíhá a co vše s naším technikem budete řešit najdete v tomto článku.
Po prvotní kalkulaci realizace zateplení fasády vašeho domu, které provedou naše rozpočtářky a následného seznámení se s materiály a cenami, přichází na řadu schůzka s naším obchodně technickým zástupcem, jehož úkolem je si stavbu zaměřit, dořešit se zákazníkem jeho individuální požadavky, následně cenovou nabídku aktualizovat a připravit smlouvu k podpisu.
V článku Zpracování cenové nabídky, aneb jak vyplnit poptávkový formulář, jsme zmiňovali, proč je pro nás velmi důležité, aby měl před sebou náš zákazník položkový rozpočet. I přesto, že prvotní nacenění realizace může být jen orientační, máme se pak na schůzce od čeho odrazit.
Abychom vám přiblížili, jak taková schůzka s technikem probíhá a co všechno s naším technikem budete řešit, sepsali jsme pro vás nejdůležitější body, které by vás mohly zajímat.
V jaké fázi jede technik na schůzku a co všechno je jejím předmětem?
Ve většině případů jede technik na schůzku s prvotní nabídkou, kterou vyhotoví rozpočtářka. Takto má technik možnost se dopředu seznámit se základními údaji o stavbě a na schůzku přijíždí připraven. Výjimečně jede technik na schůzku před vytvořením prvotní cenové nabídky, a to zejména v případech, kdy je stavba členitá nebo obsahuje okrasné prvky.
Na samotné schůzce pak s investorem projdeme stavbu, řešíme vzhled, prvotní ohledání, kde se zajímáme o informace důležité pro přípravné práce před samotným zateplením (otlučení omítky, případné podhození jádrovou omítkou nebo nerovnosti, které by se musely podlepovat izolantem). Poté dojde k přeměření fasády a určení rozměrů stavby. Vzhledem k tomu, že se projektová dokumentace často odlišuje od skutečnosti, se jedná o důležitý krok.
Dále řešíme soklovou část. Její plochu a cenu nelze úplně přesně uvést do prvotní nabídky, kterou připravují rozpočtářky, neboť je zde hodně proměnných faktorů a investor si na schůzce určuje vzhled odskoku od hlavní fasády a tím i výšku. Důležitý je u soklové části i finální vzhled, a to např. omítka, marmolit nebo obklad.
Dále na schůzce vyřešíme parapety, svody, hromosvody, přesah, oplechování střechy, větrací mřížky, MDZ a KEZ krabičky. U starších domů, kde je třeba zachovat charakter budovy, řešíme i ozdobné prvky, jako jsou římsy a šambrány. Tyto výše uvedené body zahrne do cenové nabídky technik až po schůzce.
Na schůzce dále řešíme možnost zázemí pro naše fasádníky, tedy uzamykatelný prostor, kde bychom mohli uschovat nářadí. Každý technik s sebou na schůzky vozí například vzorky zrnitosti omítky, parapetů, MDZ a KEZ krabiček.
Jak je to s vyřízením dotací NZÚ?
Dotace vyřizuje na klíč náš projektant Ing. Ondřej Bija, který zajišťuje vyřízení dotací NZÚ v rámci našich realizací. Již prvotní nabídka obsahuje předběžný výpočet dotací, který je po schůzce upřesněn.
Kdy dochází k podpisu smlouvy?
K podpisu smlouvy dochází většinou po schůzce, kdy byla stavba přesně zaměřena a objasnily se její veškeré detaily. Obchodně technický zástupce vyhotoví aktualizovanou nabídku o výše uvedené položky a náhled smlouvy o dílo. V případě, že je všechno v pořádku a investor nemá žádné výhrady, domlouváme si schůzku, kde se smlouva podepíše.
Jak probíhá úhrada za realizaci?
Úhrada probíhá formou dílčích faktur. První fakturu posíláme k úhradě již po podpisu smlouvy, a to ve výši 40% z celkové ceny díla. Tato částka slouží na nákup materiálu na realizaci a tím zajištění aktuálních cen. Poté následují dílčí faktury, většinou po vylepení celého domu do izolantu, poté po druhé vrstvě stěrky. Poslední fakturu vystavujeme po dokončení prací. Do poslední faktury se započítávají i případné méně a více práce. Cenovou nabídku se ale snažíme vyhotovit co nejpřesněji, abychom jim předešli.
Je možné získat grafický návrh realizace?
Rádi vám vytvoříme grafický návrh. Podmínky grafických návrhů a jejich ceník uvádíme zde. V případě dohodnutí realizace má investor slevu 50% na jeho tvorbu.
Jak probíhá samotná realizace a jak dlouho trvá?
Prvotní část realizace zahrnuje přípravu staveniště, dovoz materiálů na stavbu, postavení lešení vč. zasíťování, zakrytí geotextiliemi pod lešením a zakrytí oken a dveří. Dále dochází k zahájení jednotlivých prací dle cenové nabídky.
Doba realizace je odlišná dle velikosti a složitosti daného objektu. V případě RD je to u klasického zateplovacího systému v průměru 30 dní. V případě obkládaní domů kamenem, řešení okrasných prvků či jiných subdodávek je to cca 1,5-2 měsíců.
Jaké jsou volné termíny realizace?
Poptávky na realizaci fasád u nás každoročně narůstají, proto je dobré si zajistit termín realizace co nejdříve, kdy můžeme nabídnout různá časová období dle přání investora. Měsíčně realizujeme v našem regionu 5-6 staveb, což znamená, že termín se ve většině případů najde, ale některé měsíce mohou být již obsazené.
Kdo dohlíží na průběh stavby?
Během realizace dohlíží na průběh stavby technik, kterému je daná stavby přidělena. Technik kontroluje dodržování technických postupů a řeší případné méně a více práce během realizace. Současně na stavbu dojíždí i obchodně technický zástupce.
Jak je to se zárukou provedeného díla?
Záruku poskytujeme po dobu 60 měsíců na provedené dílo. Podmínkou záruky je dodržení certifikovaného systémové řešení a navržené skladby. Např. u systémového řešení Ceresit nelze použít omítku od Baumitu apod.
Doufáme, že jsme vám tímto alespoň trochu přiblížili odpovědi na nejčastější otázky a budeme se na vás těšit na schůzce.
Autoři článku:
Monika Zdařilová, DiS.
Rozpočty, příprava a odbyt staveb
Dušan Felkel
Obchodně technický zástupce: Praha a střední Čechy
Plánujete zateplení vašeho domu?
Vyplňte potřebné informace v našem poptávkovém formuláři a zbytek už nechte na nás!
Zaslat nezávaznou poptávku